Emprenye Tesisi

1

 EMPRENYE TESİSİ

 

Tanımlama : Vakum basınç sistemli ahşap emprenye tesisi
Çap : 1600 mm. – İşlem tankı çapı müşteri gereksinimlerine uygun olarak değiştirilebilmektedir.

Tank Uzunluğu : 7500 mm. – İşlem tankı çapı müşteri gereksinimlerine uygun olarak değiştirilebilmektedir.

İşletme Basıncı : 12.0 BAR
Kapak Sistemi : Otomatik basınçlı sistem

Pompa Grubu : Vakum, Transfer, Basınç Pompası - Kompresör
İşlem Tankı Sacı : 12 mm. kalınlığında işlem sacı

 

 

Emprenye tesisi, işlem tankı ve depolama tankı olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Tesisin iki ayrı bölümden oluşması bakım ve temizlik işlerinin kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

Tek kişinin kolayca açıp kapayabileceği işlem tankı kapağı, özel dizaynı sayesinde işlem esnasında herhangi bir çözelti kaybına neden olmamaktadır.

Emprenye tesisi kontrol panosu üzerinde bulunan ışıklı göstergeler sayesinde emprenye işleminin her kademesinde çalışmakta olan pompalar gözlemlenebilir.  Emprenye tesisleri için uygun boyutlarda üretilen çözelti hazırlama tankları emprenye maddesinin hazırlandığı kısımdır. Emprenye tesisleri için uygun boyutlarda üretilen çözelti depolama tankları emprenye maddesinin depolandığı kısımdır.

Emprenye işlemine tabii tutulacak ahşap malzeme; taşıyıcı arabalara yüklenir. Yüklenen malzemeler otomatik taşıyıcı araba vasıtasıyla işlem tankına transfer edilir ve işlem sonrasında tekrar otomatik olarak dışarı çıkartılır. Bu sistem özellikle işlemden sonra ağırlaşan ahşabın çıkartılmasında büyük kolaylık sağlamaktadır.

Emprenye işlemi tankının güvenliği, emniyet ventili ve presostad vasıtasıyla sağlanmaktadır. İşlem sırasında istenilen basınçta sabitlenir ve işlem stabil hale getirilir.

 

 

 

                                                                                                               

Hakkımızda

Kalite politikamız ; Müşteri odaklı süreç yaklaşımımızın ve sürekli iyileştirme prensibimizin gereği olarak; müşterilerimizin değişen, gelişen ih...devamı>>